ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ
ZADAWANE PYTANIA

TRANSPORT

Czy realizujecie Państwo zlecenia pod wskazany adres?

Tak! Wysyłamy naszą trawę na wskazany adres na terenie całej Polski oraz poza jej granicami.

Czy dostarczają Państwo towar w soboty, niedziele i Święta?

Ze względu na fakt, iż transport paletowy jest w weekend ograniczony nie podejmujemy ryzyka wysyłania rolowanej trawy w Soboty i Święta.

W jaki sposób dostarczana jest trawa?

Trawa dostarczana jest na palecie o wy​​miarach 80 x 120cm i zabezpieczona siatką “stretch”. Na jednej palecie mieści się do 40m2 rolowanej trawy.

Czy muszę być przy odbiorze zamówionej trawy w rolce?

Podczas odbioru wymagany jest podpis oraz jest możliwość sprawdzenia jakości dostarczonej trawy. Po odbiorze zamówienia reklamacje nie będą uwzględniane.

Czy mogę sam odebrać trawę?

Tak. Możliwy jest odbiór trawy własnym transportem. Po wcześniejszym kontakcie mailowym lub telefonicznym z działem handlowym. Zamówienie należy złożyć 1-2 dni wcześniej.

MONTAŻ

Nigdy wcześniej nie układałem trawy. Czy mogę poprosić o wskazówki?

W momencie zakupu otrzymają Państwo dołączoną informację jak wyłożyć trawę i jak pielęgnować nawierzchnię by utrzymać ją w taki sposób, aby spełniała oczekiwania i służyła na lata. Dodatkowo wszystkie informacje dostępne są na naszej stronie internetowej www.trawnikproducent.pl w zakładce “Porady”.

Jak przygotować powierzchnię pod ułożenie trawy?

Przekopać glebę, usunąć chwasty, kamienie i śmieci. Jeśli ​ziemia w ogrodzie jest nieurodzajna – rozłożyć około 10-centymetrową warstwę żyznej gleby (wymieszanej z piaskiem). Dokładnie wyrównać teren, tak aby nie było zagłębień, w których mogłaby się gromadzić woda. Następnie zwałować ziemię. Możemy również rozłożyć siatkę przeciw szkodnikom, aby nie niszczyły nowo powstałego trawnika.

Czy należy nawozić trawę?

Nawozy traktować możemy jako suplement diety naszego trawnika. Najbardziej potrzebne, a jednocześnie często deficytowe składniki gleby to azot, fosfor, potas, wapń i magnez. W zależności od właściwości lokalnych gleby każdy z tych składników może być mniej lub bardziej potrzebny. Teoretycznie można przeprowadzić analizę próbki gleby, w praktyce stosuje się po prostu nawozy wieloskładnikowe. Ogólnie przyjętą normą jest nawożenie około 3 razy na sezon. Zaleca się stosowanie nawozów wieloskładnikowych, specjalnie przystosowanych do potrzeb traw. Standardowo nawozimy po koszeniu, na suchą trawę. Po aplikacji nawozu zaleca się obfite podlanie trawnika. Pamiętajmy, aby nie stosować nawozów do trawników w czasie suszy.

Po jakim czasie można użytkować trawę?

Trawa gotowa do wyłożenia nadaje się do natychmiastowego użytkowania. Świeżo wycięty trawnik dostarczany jest na wskazany przez Państwa adres.

Jakie czynności należy wykonać po wyłożeniu trawy?

Po wyłożeniu trawy należy ją zwałować i obficie podlać.

Po jakim czasie należy wyłożyć wyciętą trawę?

W zależności od warunków pogodowych trawę należy wyłożyć w ciągu 24h do 48h. Jeżeli na zewnątrz panują wysokie temperatury, trawa podczas transportu może ulec przegrzaniu lub zaparzeniu, dlatego zaleca się wyłożenie jej w ciągu 24h od momentu wycięcia. Jeżeli transport był zbyt długi i przebiegał w wysokiej temperaturze i np. nie zdołamy jej wyłożyć w ciąg jednego dnia, należy ułożyć ją w ceniu

Jaką grubość ma trawa?

Grubość warstwy korzeniowej wynosi 2,5 do 3 cm plus źdźbła trawy

Jak często należy kosić trawę?

Najlepiej kosić tra​wę co dwa tygodnie, do wysokości nie większej niż 5cm.

Jak układać trawnik, aby był równy z kostką brukową?

Należy obniżyć teren pod ułożenie trawnika o grubość warstwy ukorzenionej czyli od 2,5 do 3cm. Wówczas trawnik jest zlicowany z pozostałą nawierzchnią np. kostką brukową

Jak układać trawnik przy płocie?

Zaleca się pozostawienie dystansu pomiędzy płotem, a trawnikiem np. na szer. kostki brukowej tak, aby można było w łatwy sposób skosić trawnik, bez konieczności podkaszania w trudno dostępnych miejscach.

Czy oferują Państwo usługę wykładania trawy?

Współpracujemy z firmami z całej Polski, które mogą wykonać dla Państwa taką usługę. Jednakże nie jesteśmy w stanie wziąć na siebie odpowiedzialności za jakość wykonanych prac.

KOSZTY

Czy cena trawy z rolki zawiera VAT?

Do podawanej ceny netto doliczamy 8% VAT.

Czy otrzymam fakturę lub paragon?

Tak. Przy zamówieniu należy określić rodzaj rachunku.

Ile zapłacę za transport?

Nasza wieloletnia współpraca z prz​ewoźnikami z całego kraju gwarantuje najniższe stawki paletowe. Po detale dotyczące kosztu do zamawianej trawy w rolce prosimy o kontakt na numer tel.: +48 570 609 609, tel./fax: +48 94 374 19 28 lub kontakt mailowy na sprzedaz@trawnikproducent.pl

INNE

Czy są u Państwa dostępne inne produkty?

W swojej ofercie mamy także trawę sportową w rolkach o szer. 1,20 m z przeznaczeniem na boiska sportowe, trawę w rolkach na siatce biodegradowalnej do intensywnego użytkowania, powierzchnie darniową wykorzystywaną do zagospodarowania “zielonych tarasów” oraz istnieje możliwość zakupu siatki ochronnej przed szkodnikami (krety, nornice itp.).

Czy macie w ofercie trawę na folii?

Nie produkujemy trawy na folii. Produkujemy trawę z gruntu. Trawa z gruntu ma od 12 do 18 miesięcy. Mocny i zwarty system korzeniowy, pozwala jej się szybko zakorzenić w nowym miejscu. Podczas tego czasu jest nawożona i pielęgnowana, poddawana koszeniu.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Standardowo 2-3 dni robocze od momentu złożenia zamó​wienia. Wskazówki i pytania dotyczące produktu prosimy kierować na numery tel.: +48 570 609 609, tel./fax: +48 94 374 19 28 lub adres email sprzedaz@trawnikproducent.pl.

Czy należy doliczyć naddatek do wymierzonej powierzchni m2?

Zalecamy, aby do wymierzonej powierzchni m2 doliczyć naddatek w ilości od 3 do 5 %.