Inspiracje: Trawa jak szachownica. Ciekawy sposób na zagospodarowanie terenu.

Jeśli masz ochotę na niebanalne urządzenie przestrzeni w swoim ogrodzie przygotowaliśmy dla Ciebie kilka inspiracji. Dowiesz się dzięki temu jak ciekawie zaaranżować przestrzeń np. przed domem lub w wypoczynkowej części ogrodu.

Rozwiązania te z łatwością możesz zaimplementować w swoim ogrodzie i stworzyć całkiem nową strefę wypoczynkową lub jadalnianą. To ułożenie znakomicie pasuje to miejsca, w którym postawisz stół lub leżaki i zaprosisz znajomych na letnie przyjęcie grillowe. 

Pierwszym pomysłem na aranżację jest ułożenie kamiennych lub betonowych we wzór przypominający ułożenie cegieł w murze – tzw. ułożenie na zakładkę z pozostawieniem miejsca na coś w rodzaju fugi wykonanej z odpowiedni przyciętej i dopasowanej rolki z trawą. Trzeba przyznać, że efekt robi wrażenie. Samo wykonanie tego typu mozaiki nie jest wcale skomplikowane. Jedyna trudność, którą możesz napotkać to konieczność dopasowania wysokości płyt do wysokości rolki z trawą – tak, aby nie występowała żadna różnica w wysokości podłoża.

Kolejny pomysł na niebanalne ułożenie rolek w symbiozie z kamiennymi płytami to wzór szachownicy. Do realizacji tego pomysłu potrzebujesz jedynie kwadratowych kamiennych lub betonowych płyt i odpowiedni przyciętych na ten sam wymiar rolek z trawą. Rozwiązanie to także świetnie sprawi się w wypoczynkowej części ogrodu i doda jej niebanalnego i przyciągającego uwagę wyglądu. 

Trzecie rozwiązanie to pomysł, który może być wykorzystany np. jako ścieżka prowadząca wokół domu. Połączenie podłoża z trawy i okrągłych płyt w różnych rozmiarach to rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu każdemu. Do tego zapewnia ochronę trawnika przed zadeptywaniem. Dodatkowo zamiast układania kamiennych okrągłych płyt możesz wykorzystać pocięty w plastry pień drzewa. Pamiętaj tylko, żeby odpowiednio go zakonserwować, tak żeby było odporny na warunki atmosferyczne przez wiele sezonów. 

Po więcej inspiracji i porad zajrzyj na naszego bloga.