JAK UKŁADAĆ TRAWNIK

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Darń należy rozłożyć wkrótce po przywiezieniu do ogrodu, bo w rolkach może leżeć nie dłużej niż jeden dzień. Darń można rozkładać nawet w listopadzie, gdy o tradycyjnym trawniku z siewu nie ma co marzyć. Właściwie ułożony i pielęgnowany przetrwa długie lata. Odpowiednie przygotowanie podłoża pod trawnik z rolki to absolutna podstawa. To właśnie na tym etapie, o ile zrobimy wszystko jak należy, możemy zapewnić sobie spokój i zaoszczędzić masy problemów w przyszłości.

CO MUSIMY ZROBIĆ?

Przekopać glebę, usunąć chwasty i śmieci. Jeśli ziemia w ogrodzie jest nieurodzajna – rozłożyć około 10-centymetrową warstwę żyznej gleby (wymieszanej z piaskiem). Dokładnie wyrównać teren, tak by nie było zagłębień, w których mogłaby się gromadzić woda. Następnie zwałować ziemię. Możemy również rozłożyć siatkę przeciw szkodnikom, aby nie niszczyły nowo powstałego trawnika.

INNE ZABIEGI

Podlewanie, koszenie i nawożenie to nie wszystkie zabiegi, które trzeba wykonywać, aby utrzymać trawnik w dobrej kondycji.
Pozostałe czynności pielęgnacyjne obejmują:

PORADY

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA POD TRAWNIK JAK UKŁADAĆ TRAWNIK TRAWNIK Z ROLKI - CZY WARTO W NIEGO INWESTOWAĆ? TRAWA ROLOWANA - ZASADY PIELĘGNACJI TRAWA W ROLCE CZY Z SIEWU - SPOSÓB ZAKŁADANIA PIERWSZE KOSZENIE I PIELĘGNACJA zakładanie trawnika z rolki