Jak zapobiegać chorobom trawnika.

Na rozwój różnych chorób trawy w największej mierze wpływ mają grzyby. Obecne są one w darni właściwie cały czas, w bardzo dużej liczbie. Jednak nie oznacza to, że sama obecność grzyba w podłożu spowoduje chorobę trawy. Grzyby mają sprzyjające warunki do rozwoju dopiero w momencie współistnienia innych czynników, takich jak sprzyjający w danym momencie mikroklimat oraz czasowe lub trwałe osłabienie trawnika ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe lub niewłaściwą pielęgnację. 

Pamiętaj, że zdecydowanie łatwiejszą opcją jest zapobieganie chorobom trawnika, niż leczenie ich skutków. Jeśli któraś z chorób trawnika wywołana przez grzyby będzie już widoczna na powierzchni darni, ciężko będzie Ci pozbyć się przyczyn i wyleczyć skutki. 

Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad w zakresie profilaktycznego zapobiegania chorobom traw. 

Odpowiednio przygotuj podłoże

Prawidłowo przygotowana gleba przed założeniem trawnika do klucz do sukcesu w dalszych etapach rozwoju trawy. Jeśli podejdziesz do tego zadania solidnie i nie pominiesz żadnych etapów uda Ci się uniknąć nie tylko zachwaszczenia trawy, ale także zapobiegniesz wielu chorobom wywołanym przez obecny w podłożu grzyby. 

Wybierz odpowiednią trawę

Zamiast martwić się o to jaki dobór nasion zastosować w swoim ogrodzie pozostaw to zadanie specjalistom w dziedzinie zakładania trawników. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu udało nam się skomponować idealną mieszankę nasion, która będzie bardziej odporna na chwasty i choroby. Złóż zamówienie na rolki z trawą TUTAJ

Przycinaj trawę regularnie

Na naszym blogu znajdziesz poradnik jak prawidłowo kosić zarówno młody, jak i wieloletni trawnik. Skorzystaj z tych wskazówek przy pielęgnacji ogrodu. Dzięki nim Twoja trawa zawsze będzie miała odpowiednie warunki do życia. 

Pamiętaj o prawidłowym nawodnieniu

Trawa potrzebuje sporej ilości wody, zwłaszcza w pierwszej fazie po rozłożeniu rolek. Jednak później nie możesz pozostawić jej na pastwę opadów deszczu. Kontroluj opady deszczu i jeśli to niezbędne zapewnij trawie dodatkowe nawodnienie. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z ilością wody. Mocno przemoczona gleba będzie dobrym miejscem dla rozwoju mchów i grzybów. 

Korzystaj z fachowej pomocy

Stosuj się do wskazówek i porad zawartych na naszym blogu. Dzięki wiedzy naszych ekspertów nie tylko unikniesz wielu chorób trawy, ale także dowiesz się co zrobić, żeby Twój trawnik był zdrowy i miał atrakcyjny wygląd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *