Jak zaprojektować powierzchnię trawnika

Jeśli już podjęliśmy decyzję, o założeniu trawnika w naszym ogrodzie musimy pamietać o kilku ważnych aspektach, które pozwolą nie tylko ona jego prawidłowy rozwój, ale także nadadzą mu atrakcyjny wygląd. 

Trawnik to najważniejsza roślina

Nie zapominajmy, że trawa w naszym ogrodzie także jest rośliną. Mało tego ze względu na jej proporcje do ilości innych roślin jest rośliną najważniejszą. Nie traktuj więc trawy jako wypełnienia pomiędzy innymi krzewami. Przestrzeń pomiędzy innymi nasadzeniami warto jest odciąć od reszty powierzchni trawnika i przykryć np. korą. To zapewni nie tylko zdecydowanie bardziej atrakcyjny wygląd, ale także zaoszczędzi Tobie sporo pracy w codziennej pielęgnacji trawy takiej jak np. koszenie. 

Nadaj nieregularny wygląd

Nie bójmy się kształtów innych niż kwadrat lub prostokąt. Zdecydujmy się zaokrąglić rogi naszej przestrzeni trawnika a na bokach nadać jej w miarę nieregularny kształt fali. To zapewni zdecydowanie bardziej atrakcyjny wygląd niż proste boki z każdy strony. 

Zadbaj o praktyczność

Jeśli nie jest to niezbędne, Zrezygnuj Z powstawania na trawie wysepek powstał z nasadzeń innych roślin. Takie rozwiązanie utrudni ci późniejszą pielęgnację. Jeśli chcesz aby twój trawnik był niewymagający dużej ilości pielęgnacji zrezygnuj z jego zakładania w okolicach dużych drzew i pod dachami budynków. W przeciwnym razie ograniczy to dostęp zarówno wody jak i promieni słonecznych. 

Zrezygnuj także zakładania trawnika na bardzo stromych skarpach, ponieważ znacząco utrudni to utrzymanie odpowiedniej ilości wody w podłożu

Więcej porad na temat zakładania i pielęgnacji trawnika znajdziesz na naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *