Jesień – Czy to dobry czas na zakładanie trawnika.

Lato minęło, a jesień zadomowiła się już na dobre. Jeśli z różnych przyczyn zastanawiasz się właśnie czy jesień to dobra pora na założenie trawnika, odpowiedź znajdziesz właśnie w tym artykule. 

Może być tak, że nie udało Ci się w pełni ukończyć Twojego wymarzonego ogrodu jeszcze w sezonie letnim i właśnie teraz stoisz przed dylematem, czy zakładanie trawnika jesienią ma sens, czy lepiej poczekać do wiosny. 

Rozwijanie rolek z trawą w sezonie jesiennym ma zdecydowanie więcej plusów niż mogłoby Ci się wydawać. Mało tego, to właśnie jesień i wiosna są najbardziej rekomendowanymi przez nas porami na zakładanie ogrodu. 

Dlaczego? Przede wszystkim za sprawą wilgotności podłoża, na którym trawa ma być docelowo rozwijana. Świeżo rozwinięte rolki potrzebują bardzo obfitego nawodnienia. Jeśli temperatura jest wysoka, a podłoże wysuszone przez promienie słoneczne musisz zapewnić trawie dostęp do wody w sposób sztuczny, czyli po prostu przez częste podlewanie. Natomiast jesienią i wiosną zdecydowanie częściej występują opady atmosferyczne, które w naturalny sposób zwiększają wilgotność podłoża. Dzięki temu podlewanie świeżo rozwiniętych rolek nie musi być aż tak obfite i częste, jak w sezonie letnim. Pamiętaj przy tym jednak, że warto dostarczyć trawie niezbędnych wartości odżywczych jeszcze przed zbliżającą się zimą. Warto więc zasilić ją specjalnym nawozem

Nie oznacza to jednak, że nie możesz zakładać swojego wymarzonego trawnika także latem, a nawet zimą. Właściwie jedyną przeszkodą fizyczną, uniemożliwiającą rozwinięcie rolek z trawą są obfite opady śniegu. Jeśli natomiast one nie występują śmiało i bez żadnych przeszkód możesz przystąpić do przygotowania podłoża, a następnie rozwijania rolek. O tym jak najlepiej to zrobić pisaliśmy w poprzednich artykułach na naszym blogu. Zamówienia na świeże rolki z trawą realizujemy przez cały rok. 

Jesień jest więc bardzo dobrym czasem na rozpoczęcie przygody z Twoją nową, piękną trawą w ogrodzie. Dlatego nie wahaj się i złóż zamówienie już dziś. Wypełnij formularz kontaktowy, a nasi konsultanci skontaktują się z Tobą i przygotują korzystną ofertę specjalnie dla Ciebie.