Jesienne porządki w trawie – uzupełnianie braków w darni

Jesień to doskonały czas, żeby poświęcić swojej trawie jeszcze nieco uwagi przed zbliżającą się zimą. O tym jaki zabiegi warto wykonać, aby dobrze przygotować trawę na zimę pisaliśmy w jednym z poprzednich poradników na naszym blogu. Zajrzyj tam koniecznie. 

Wczesną jesienią zalecamy wykonanie ostatniego w sezonie zabiegu aeracji lub wertykulacji, jeśli to konieczne np. ze względu na dużą warstwę filcu w darni. Pamiętaj, że są to zabiegi ingerujące w strukturę podłoża i nie możesz wykonywać ich u schyłku sezonu, żeby znacząco nie osłabiać trawnika na zimę. 

Zabiegi te przerwą strukturę podłoża i doprowadzą wodę, powietrze i niezbędne dla trawy składniki odżywcze. Jest to więc dobry czas na uzupełnienie braków w strukturze trawy. 

Właśnie dlatego firma Trawnik Producent wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów ma w ofercie także nasiona. Są to dokładnie te same nasiona, którymi wysiewamy naszą plantację, a więc dokładnie ta mieszanka traw, która znajduje się w Twoim ogrodzie. Jest to więc naturalnie najlepszy wybór dla Twojej trawy. 

Uzupełnianie dywanu trawy należy wykonać tuż po zabiegu napowietrzania lub skaryfikacji, jednak na tyle wcześnie przed zimą, aby świeżo wysiane nasiona zdążyły wykiełkować i przyjąć się w strukturze starszej trawy. Po wszystkim całe podłoże należy obficie podlać wodą.

Jeśli chcesz zamówić mieszankę nasion skomponowanych specjalnie dla naszych plantacji skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.