NAWOZY

Nawóz do trawnika 

Prawidłowa pielęgnacja przestrzeni zielonej przekłada się na estetykę trawnika oraz jego trwałość i odporność na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. W celu zapewnienia jak najlepszych warunków do wzrostu trawy niezbędny w uprawie jest odpowiedni nawóz do trawnika.

 Nawóz do trawnika to preparat, którego zadaniem jest poprawa warunków glebowych, przy jednoczesnym dostarczeniu roślinom niezbędnych substancji odżywczych. W wielu miejscach gleba nie jest wystarczająco bogata w składniki mineralno-organiczne, w związku z czym utrzymanie trawnika wymaga stosowania środków nawożących. Nawóz do trawy to preparat znajdujący zastosowanie m.in.:

  • w przestrzeni prywatnej,
  • w obiektach rekreacyjnych,
  • w przestrzeni miejskiej,
  • na murawach sportowych,
  • na polach golfowych. 

Rekomendowany nawóz do trawy 

W trosce o prawidłowy wzrost trawy warto wybierać nawozy rekomendowane. To preparaty o potwierdzonej skuteczności, których zastosowanie ma realny wpływ na poprawę jakości drani w miejscu zastosowania nawozu. Starając się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania Klientów Marka „TRAWNIK PRODUCENT”  W SWOJEJ OFERCIE SPRZEDAŻOWEJ POSIADA NAWÓZ WIOSENNO-LETNI. 

Jest to doglebowy, wieloskładnikowy nawóz mineralno-organiczny, przeznaczony do zastosowania na trawniki. Nawóz ten zawiera naturalne substancje organiczne, które zwiększają żywotność trawników oraz składniki mineralne, które są niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. 

Nawóz do trawy marki Trawnik Producent 

Prawidłowe nawożenie trawnika to jeden z najważniejszych zabiegów, gwarantujących uzyskanie ładnej, gęstej i dobrze wybarwionej trawy. Oferowany nawóz to produkt o potwierdzonej skuteczności. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zabiegów pielęgnacyjnych środek zalecamy stosować zgodnie ze wskazaniami producenta. 

Skład nawozu:   
W skład nawozu wchodzi kompletny zestaw składników pokarmowych taki jak: AZOT, FOSFOR, POTAS, MAGNEZ. Składniki te występują w formach łatwo przyswajalnych dla roślin. 

Dawkowanie nawozu:
Zalecane dawkowanie to ok. 3,5 kg/100 m2, profilaktycznie zasilamy raz w miesiącu w okresie marzec-wrzesień. 

Odżywka do trawy: Wspólnie dbamy o Twój trawnik, ogród, murawę 

Klienci często zastanawiają się, w jakich sytuacjach trawnik wymaga nawiezienia… Często wydaje się nam, że darń na naszym trawniku pozostaje w świetnej kondycji, podczas gdy w rzeczywistości jej dalszy bujny wzrost hamują deficyty środków odżywczych w glebie. Z tego powodu profilaktyczne zasilanie trawników w sezonie wiosenno-letnim rekomendujemy przeprowadzać regularnie. W sposób szczególny należy dbać o murawę na stadionach sportowych oraz trawę w miejscach odznaczających się wysokim natężeniem ruchu. 

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym nawozem do traw, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Zespół Trawnik Producent z przyjemnością odpowie na wszystkie Państwa pytania i pomoże w wyborze najbardziej optymalnych produktów do Państwa potrzeb.