O nas

  • slide-o-nas-1Największa plantacja darniowa
    w tej części Europy

Kim jesteśmy

Trawnik Producent to firma z ponad 17 letnią tradycją, specjalizująca się w produkcji darni rolowanej na potrzeby zarówno klientów indywidualnych jak i branży budownictwa sportowego. Jesteśmy największą w tej części Europy plantacją darni. Na blisko 350 hektarowej powierzchni przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, maszyn oraz zaangażowaniu wielu ludzi, produkujemy najwyższej jakości trawę rolowaną. Jesteśmy liderem w branży budowy profesjonalnych obiektów sportowych, których domeną są naturalne i hybrydowe nawierzchnie trawiaste.
logo-trawnik-producent logo-trawnik-producent-m

W czym się specjalizujemy

Specjalizujemy się w budowie profesjonalnych obiektów sportowych. Trawnik Producent jako firma z wieloletnim doświadczeniem zdobyła zaufanie czołowych klubów, dla których najcenniejsze są najwyższe parametry i światowe standardy murawy. Nasza murawa zdobyła zaufanie władz UEFA i została wybrana na ważne wydarzenia piłkarskie m. in. Finał Ligi Europy, Superpuchar UEFA, Eliminacje Mistrzostw Europy i Świata oraz na EURO 2012. Jako oficjalny Partner Stadionu Narodowego dostarczamy murawę na finały Pucharu Polski i wszystkie mecze eliminacyjne naszej Reprezentacji w piłce nożnej.
o-nas-z1

Pracujemy dla największych

Od kilku lat Trawnik Producent jest Oficjalnym Partnerem i Dostawcą murawy na dwa duże obiekty: Stadion PGE Narodowy w Warszawie i Stadion Energa Gdańsk.

Na naszej murawie Reprezentacja Polski odnosiła same sukcesy w tym historyczne zwycięstwo w meczu eliminacyjnym z Niemcami w 2014 roku. Dodatkowo świadczymy usługi w zakresie utrzymania, pielęgnacji oraz obsługi meczowej na wszystkich meczach Reprezentacji Polski. Ostatnie nasze realizacje to centra treningowe w Jastarni i Arłamowie, gdzie trwały przygotowania drużyny naszego selekcjonera Adama Nawałki do Mistrzostw Europy 2016.

Dewizą naszej firmy jest pełen profesjonalizm i jakość zarówno produktu jak i wykonywanych usług. Doceniają nas także zagraniczne kluby. W ostatnim czasie dostarczaliśmy wraz z instalacją murawę na Stadion Lerkendal w Trondheim w Norwegii, gdzie odbył się Superpuchar UEFA.

par-1
par-2
o-nas-z2o-nas-z3

Wspieramy inicjatywy społeczne

o-nas-z4
o-nas-z5
o-nas-z6
o-nas-z7
Jako firma na stałe związana ze sportem staramy się inwestować i wspierać różne programy i inicjatywy społeczne. Nasze zaangażowanie w organizację Polish Soccer Skills, której celem jest rozwijanie i upowszechnianie profesjonalnego szkolenia dzieci i młodzieży z całej Europy, pozwala co roku spełniać marzenia kilkuset chłopców i dziewczynek o wielkiej piłkarskiej przygodzie. Dzięki naszemu zaangażowaniu na Stadionie PGE Narodowy odbywają się wyjątkowe treningi dzieci i młodzieży z Polish Soccer Skills. Jako firma otwarta na potrzeby innych, staramy się pomagać i wspierać wszystkie inicjatywy oraz działania na rzecz potrzebujących. Dzięki takim działaniom nasza trawa z rolki zdobi parki miejskie, miejsca zabaw oraz tereny rekreacyjne służące innym.

Co nowego

W lipcu 2016 murawa Stadionu Energa Gdańsk zmieniła swoje oblicze. Trawnik Producent pierwszy raz w Ekstraklasie
przygotował murawę hybrydową.
o-nas-z8
o-nas-z9

Nasza misja

Jako nowoczesna firma stawiamy na rozwój i innowacyjność. Wprowadzamy i inwestujemy w najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie naturalnych i hybrydowych nawierzchni trawiastych. Do tego celu zaplanowaliśmy uruchomienie laboratorium, które będzie wchodziło w skład Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będą tam prowadzone badania pod okiem współpracujących z nami uczelni i podmiotów naukowych nad nowoczesnymi technologiami i ulepszeniami jakie moglibyśmy zaimplementować w naszej działalności.

Oprócz szeregu inwestycji jakie obecnie prowadzimy na uwagę zasługuje projekt budowy Centrum Treningowo – Pobytowego w Szczecinku. Będzie to największa baza zajmująca się profesjonalnym i specjalistycznym szkoleniem dzieci i młodzieży pod kątem gry w piłkę nożną w Europie. Do ośrodka będą miały dostęp wszystkie kluby i akademie piłkarskie z Polski i z zagranicy. Ośrodek będzie dysponował 17 płytami boiskowymi, które będą mogły być ustawiane w dowolnej konfiguracji, w tym cztery płyty syntetyczne pokryte halami pneumatycznymi co pozwoli trenować młodzieży w optymalnych warunkach przez cały rok. W planach mamy także stworzenie miejsca, gdzie będziemy szkolić profesjonalną kadrę groundsmanów, która docelowo zapewni naszej firmie doskonale wyszkoloną i wyspecjalizowaną kadrę fachowców.

Nasza marka – czyli gdzie jesteśmy teraz

historia
1999
W tym roku powstała firma Trawnik Producent, została wyprodukowana pierwsza rolka trawy naturalnej i wyłożona pierwsza płyta boiska na Stadionie Miejskim OSiR w Szczecinku.
2009
Pierwsze duże osiągnięcie: montaż murawy z rolki o szer. 1,20m zainstalowanej na Stadionie Miejskim w Poznaniu.
2011
W systemie montażu szerokiej rolki zostały zrealizowane takie inwestycje jak: Stadion Miejski we Wrocławiu, Puławach, obiekt OSiR w Suwałkach.
2012
Budowa baz treningowych na EURO 2012 w Gniewinie, Sulejówku i na Stadionie Polonii Warszawa.
2013
Po raz pierwszy na rynku polskim została wprowadzona innowacyjna szerokość rolki 2,40 m. zainstalowana na największych obiektach sportowych takich jak PGE Narodowy w Warszawie i Energa Gdańsk.
2014
Firma Trawnik Producent uzyskała tytuł Oficjalnego Dostawcy Murawy Stadionu Narodowego i Stadionu Energa Gdańsk.
2015
Pierwsza instalacja murawy hybrydowej FRT (Fibre Reinforced Turf) opracowanej w innowacyjnej technologii polegającej na wzmocnieniu systemu korzeniowego włóknami syntetycznymi.
2016
Premiera murawy hybrydowej Neo Hybrid, połączenie maty z włóknami syntetycznymi z trawą naturalną. Pierwsza tego typu instalacja na Stadionie Energa Gdańsk.
2017

Nagrody i wyróżnienia

nagroda-1
nagroda-2
nagroda-3
nagroda-4
nagroda-5
nagroda-6
nagroda-7
nagroda-8