Pielęgnacja trawnika – dodatkowe narzędzia, które warto mieć.

W miarę upływu kolejnych sezonów warto rozbudowywać arsenał ogrodowego sprzętu. Zobacz co jeszcze, poza niezbędnymi narzędziami przyda Ci się w ogrodzie. Przygotowaliśmy mały spis tego, co każdy posiadacz pięknego trawnika powinien mieć.

Miernik pH gleby 

To nieoceniona pomoc przede wszystkim kiedy chcesz zmienić odczyn podłoża, na którym rośnie Twoja trawa. Dobrze przeprowadzony proces wapnowania podłoża wymaga znajomości kwasowości gleby. O tym jak poprawnie wykonać taki zabieg oraz dlaczego i w jakich sytuacjach warto rozważyć jego zastosowanie pisaliśmy już na naszym blogu TUTAJ. Jest kilka typów mierników odczynów gleby. Najprostsze zaczynają się już od 30 złotych i są dostępne w sklepach ogrodniczych. Alternatywą dla takich mierników są jednorazowe papierowe listki, które w połączeniu z wodą demineralizowaną pokażą jaki odczyn ma ziemia. Nie są one jednak tak dokładne jak ich elektroniczne odpowiedniki, jednak jest to tańsze rozwiązanie. 

Ciśnieniowy opryskiwacz do nawozu w płynie

Przydatna broń zwłaszcza w często bardzo nierównej walce z chwastami lub chorobami traw. Aby mieć pewność, że płynne preparaty rozprowadzane są poprawnie i jedynie w pożądane miejsca warto zaopatrzyć się w urządzenie do jego właściwego dawkowania. Podstawowe modele zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Do wyboru mamy wersje małe – ręczne lub większe tzw. plecakowe. Każde z nich ma ten sam sposób działania. wbudowaną pompką wytwarza się ciśnienie, które następnie uwalniane jest z dyszy razem z preparatem. 

Grabie miotłowe

Są to zupełnie inne grabie niż te, które potrzebne Ci były do przygotowania podłoża. Szczególnie ich przydatność docenisz jesienią, kiedy będzie trzeba zmierzyć się z zalegającymi na trawie liśćmi. Grabie z miękkimi, gęsto rozstawionymi kolcami świetnie sprawdzą się w tych warunkach

Alternatywa: Jeśli twój budżet jest większy, możesz rozważyć zakup odkurzacza do liści. Ma to jednak swoje wady i zalety. Je jednej strony sprzątanie zalegających liści pójdzie Ci zdecydowanie szybciej. Z drugiej jednak strony, żeby odkurzacz spełnił swoje zadanie prawidłowo liście nie mogą być zmoczone. 

Po więcej wskazówek zajrzyj na naszego bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *