Trawnik sportowy

Istnieje kilka różnic pomiędzy trawnikami uniwersalnymi i ozdobnymi, czyli takimi które są spotykane najcześciej w naszych ogrodach, a trawnikami sportowymi, które przeznaczone są do nieco intensywniejszego użytkowania. 

Trawa sportowa różni się przede wszystkim doborem mieszanki składników. Do jej uzyskania wybierane są nasiona traw cechujące się większą wytrzymałością na intensywne użytkowanie. Najczęściej odbywa się to jednak kosztem miękkości trawy. 

Trawniki sportowe także dzielimy na kilka rodzajów. Inny trawnik sportowy znajdziemy W ogrodzie lub na amatorskim boisku piłkarskim, A inne na profesjonalnej murawie stadionowy. Trawniki te różnią się nie tylko doborem nasion, ale także sposobem hodowli. Trawa w rolce z przeznaczeniem na profesjonalne boisko piłkarskie hodowana jest w zupełnie inny sposób. 

Ponadto Trawniki sportowe poddaje się innym specjalistycznym zabiegom takim jak: wertykulacja, aeracja lub piaskowanie zdecydowanie częściej niż Trawniki W naszych przydomowych ogródkach. Na profesjonalnych murawach sportowych takie zabiegi wykonuje się nawet codziennie. Trawniki sportowe są więc zdecydowanie bardziej odporne na intensywne zadeptywanie i zyskują możliwość szybszej i intensywniejszej samoregeneracji, niż trawniki uniwersalne i rekreacyjne.

Jeśli trawnik na który chcemy się zdecydować nie będzie obarczony ryzykiem nadmiernej eksploatacji, to Z całą pewnością możemy postawić na wybór trawnika uniwersalnego. Będzie on nie tylko tańszy, ale także nie będzie wymagał on od nas takiego nakładu pracy jak trawnik sportowy.

Nasza plantacja składa się zarówno z hodowli trawników uniwersalnych, jak i profesjonalnych trawników sportowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapanować rozwiązania, które sprawdzą się idealnie zarówno W przydomowych ogrodach, jak i na wielkich stadionach piłkarskich w całej Europie.

Więcej informacji o pielęgnacji boiska sportowego przeczytacie Państwo tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *