Zakładanie trawnika na trudnym terenie

Każdy trawnik wymaga pielęgnacji, inaczej jednak będzie wyglądała pielęgnacji trawnika, który cały czas znajduje się w miejscu silnie nasłonecznionym, a inaczej takiego który rośnie na terenie silnie zacienionym, pozbawionym dostępu do odpowiedniej ilości wody lub narażonym na wysoką eksploatację. Takiemu trawnikowi musimy poświęcić nieco więcej uwagi. 

 Często w naszym ogrodzie znajdują się miejsca, na których odpowiednia uprawa trawy jest nieco trudniejsza. Mimo to decydujemy się na pokrycie trawą całej powierzchni ogrodu. W takim wypadku musi pamietać że w miejscach trudniejszych trawie poświęcić należy więcej uwagi. 

Po pierwsze zadbajmy o stale odpowiedni stopień nawodnienia podłoża. Jeżeli to konieczne trawę należy podlewać nawet codziennie, tak aby zapewnić jej odpowiednią wilgotność.

Po drugie zadbajmy o dostarczenie trawie właściwych i niezbędnych do prawidłowego rozwoju składników, takich jak: azot, fosfor, potas czy magnez. o tym jak dostarczać trawie tych kluczowych składników przeczytasz w innych poradnikach na naszym blogu. Nawożenie jest kluczowe dla prawidłowego rozrostu trawy na trudnym terenie. 

Po trzecie pamiętajmy o odpowiednim i regularnym koszeniu. Nie podcinajmy trawy zbyt nisko, ale też nie pozwalajmy jej na zbyt wysoki wzrost. Szczegółowy poradnik jak odpowiednio przycinać trawę w rożnych momentach sezonu znajdziesz w innych poradnikach na naszym blogu.

W niektórych miejscach, takich jak okolice pni dużych drzew lub bezpośrednie sąsiedztwo wysokich murów warto jednak rozważyć nasadzenia inne niż trawa. Mogą to być krzewy lub byliny wielosezonowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *