Zakładanie trawnika z rolki – narzędzia, których potrzebujesz

Aby twoja trawa wyglądała znakomicie przez wiele lat musisz skupić się na odpowiednim przygotowaniu podłoża.

O tym jak samodzielnie przygotować twój ogród przed ułożeniem rolek z trawą pisaliśmy juz na naszym blogu TUTAJ. Tym razem mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek dotyczących narzędzi, które będą Ci do tego potrzebne. 

Jeśli zastanawiasz się jakie narzędzia są potrzebne do założenia trawnika ten artykuł jest dla Ciebie. 

Szpadel

Rozpoczęcie wszelkich prac związanych z przygotowaniem podłoża zaczynasz od dobrego przekopania gruntu. Będzie Ci do tego potrzebny solidny szpadel, bez którego to zadanie nie jest możliwe. Znajdziesz go w każdym sklepie ogrodniczym lub budowlanym. Dla tego rodzaju prac nie ma znaczenia czy wybierzesz szpadel z prostym, czy lekko zaokrąglonym zakończeniem. Zwróć jednak uwagę, aby był od dość dobrej jakości. Tańsze modele mogą się wyginać. Pamiętaj także o tym, że jest to pewnego rodzaju ostrze, które wbijasz w ziemie. Zadbaj więc o to, żeby końcówka szpadla była odpowiednio naostrzona. Dzięki temu w pracę nie będzie trzeba wkładać dużo siły.

Alternatywa: Jeśli powierzchnia Twojego ogrodu jest naprawdę duża, a ziemia mocno utwardzona możesz rozważyć zakup lub wypożyczenie glebogryzarki. To urządzenie znakomicie poradzi sobie z nawet bardzo ubitym podłożem.

Graca lub motyka

Do rozbijania grudek ziemi pozostałych po przekopaniu gleby przyda Ci się nieco mniejsze, ale nie mniej znaczące narzędzie. Znajdziesz je także w każdym sklepie ogrodniczym. Znakomicie sprawdzi się do rozerwania zbitych z ziemi kulek. Tak, aby stworzyć proste i jednorodne podłoże na którym rozłożysz rolki z trawą

Metalowe grabie

Kolejny etap prac polega na rozgarnięciu całej rozkopanej ziemi tak, aby utworzyła gładką powierzchnię. Do tej czynności przydadzą Ci się właśnie metalowe grabie. Zwróć uwagę, żeby były to właśnie grabie z szerokim rozstawem kolców. Te które świetnie nadają się do grabienia lici nie sprawdzą się przy przygotowywaniu podłoża.

W innych naszych poradnikach opowiadamy także o narzędziach niezbędnych do pielęgnacji trawy i innych roślin w Twoim ogrodzie. Zajrzyj na naszego bloga. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *