Automatyczne nawadnianie trawnika

Jeśli marzysz o stale gęstym i zielonym trawiastym dywanie jednym z najistotniejszych aspektów jego pielęgnacji jest podlewanie. Dbałość o regularne nawadnianie trawy ma kluczowy wpływ na jakość Twojej trawy. Darń, która nie otrzyma wystarczającej ilości wody będzie przesuszona, a to z kolei prowadzi do sytuacji, w której Trawa nie będzie wyglądała zdrowo. Ponadto 

Zdajemy sobie sprawę z tego, iż codzienne podlewanie może być dość czasochłonne, zwłaszcza jeśli samodzielnie zajmujesz się pielęgnacją swojego ogrodu. Dlatego bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie hodowli i utrzymania trawników proponujemy rozwiązanie, które pozwoli nie tylko zaoszczędzić cenny czas, ale także zoptymalizować koszty zużycia wody niezbędnej do nawodnienia trawy. 

Automatyczne nawadnianie zapewni Twojej trawie stałą, niezbędną dla prawidłowego wzrostu, ilość wody. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania nie trzeba będzie się martwić o to, żeby pamiętać o regularnym podlewaniu. 

Kiedy zamontować system automatycznego nawadniania

O montażu systemu rozprowadzenia wody, wraz z dyszami natryskowymi najlepiej pomyśleć już na etapie planowania swojego wymarzonego ogrodu. Najlepiej jeśli przewody rozprowadzisz w czasie przygotowania podłoża do rozwijania rolek z trawą. Moment po pierwszym wyrównaniu terenu będzie najlepszym czasem na rozprowadzenie przewodów z wodą – to właśnie wtedy twoje podłoże jest już odpowiednio utwardzone i pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, jednocześnie nie jest jeszcze ostatecznie wyrównane i wywalcowane w oczekiwaniu na dostawę świeżej trawy. Resztę prac, takich jak zamontowanie sterownika systemu oraz podłączenie go do ujęcia wody możesz zrealizować także po rozwinięciu rolek. 

Na naszym blogu znajdziesz także poradnik jak krok po kroku, samodzielnie uruchomić system automatycznego nawadniania w swoim ogrodzie. 

Ekologia i oszczędność – deszczówka do podlewania trawnika

Poza instalacją systemu automatycznego nawadniania warto także wziąć pod uwagę zainstalowanie systemu zbierania wody opadowej, czyli potocznej deszczówki. O tym jak to zrobić i dlaczego to się opłaca przygotowaliśmy osobny artykuł. 

Dlaczego regularne nawadnianie jest ważne 

Woda ma kluczowy wpływ na jakość i zdolność trawy do wzrostu. Za słabo nawodniona trawa nie będzie prawidłowo rosła, a także straci swój atrakcyjny wygląd przez wysuszanie się. 

Sprawdź także inne nasze porady na blogu i wspólnie zadbajmy o twój trawnik