Dlaczego warto zakładać trawnik

Dziś nie wyobrażamy sobie ogrodu bez pięknego zielonego trawnika. To element, który na stałe zagościł w naszych przydomowych ogrodach. Trawa to idealne wypełnienie przestrzeni w ogrodzie. Wymaga stosunkowo niedużo pielęgnacji i z zachowaniem kilku zasad, odwdzięczy się atrakcyjnym wyglądem przez wiele sezonów. 

Warto postawić na zagospodarowanie ogrodu poprzez trawę, głównie ze względu na jej estetykę. Odpowiednio zadbany trawnik będzie znakomitym przedłużeniem salony lub tarasu, dając idealne miejsce do domowego wypoczynku lub rekreacji dla całej rodziny. Trawa jest dobrym wyborem także ze względu na jej zielony kolor. Utożsamiany jest on od zawsze ze spokojem, ukojeniem nerwów i odprężeniem. Takie rozwiązanie idealnie więc sprawdzi się w tworzeniu miejsca, które będzie dla Ciebie okazją do odpoczynku. 

Poza tym trawnik ma nie tylko walory estetyczne. Jak każda roślina jest producentem tlenu. Im większa powierzchnia twojego trawnika tym więcej czystego powietrza w Twojej okolicy. To przecież nie bez znaczenia. Dodatkowo trawnik zapewnia większą wilgotność powietrza i zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się podłoża. W przeciwieństwie np. do powierzchni zalanych betonem lub wyłożonych kostką brukową.

Wspominaliśmy, że trawa nie wymaga nadmiernej pielęgnacji. Skłamalibyśmy jednak mówiąc, że nie wymaga jej wcale. Ale bez obaw. Jeśli skorzystasz z naszych porad uda Ci się stworzyć w swoim ogrodzie naprawdę piękną murawę, która z pewnością wzbudzi zachwyt wszystkich twoich sąsiadów. 

Wszystkie porady dotyczące zakładania i pielęgnacji trawnika znajdziesz na naszym blogu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *