Pielęgnacja trawnika – narzędzia, których potrzebujesz

Kolejna część naszego poradnika to lista narzędzi obowiązkowych w każdym ogrodzie, aby jego pielęgnacja była możliwa w najlepszy sposób. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę ogrodowych niezbędników. Czyli sprzętów, bez których ani rusz w codziennym dbaniu o trawnik. 

Kosiarka

Elektryczna, spalinowa, samojezdna lub autonomiczna. Jej wybór zależy od powierzchni ogrodu i Twojego budżetu. Jednak wszystkie dostępne na rynku kosiarki łączy jedna cecha – są Ci absolutnie niezbędne do prawidłowej pielęgnacji trawy. Regularnie koszenie to najważniejszy aspekt spośród wszystkich wykonywanych prac ogrodowych. Trawa dla prawidłowego rozwoju powinna być przycinana w odpowiedni sposób. Na naszym blogu pisaliśmy już jak prawidłowo wykonywać ten zabieg. Zajrzyj koniecznie TUTAJ

Zestaw do nawadniania. 

Kolejnym kluczowym zabiegiem w codziennej pielęgnacji trawy jest jej odpowiedni nawadnianie. Nie zapomnij więc o niezbędnych do tego narzędziach. Wąż ogrodowy dobierz w taki sposób, aby jego długość pozwalała na swobodne rozciągniecie go w każde miejsce w ogrodzie. Dodatkowo rozważ zakup kilku końcówek. W tym końcówki do ręcznego oraz do automatycznego podlewania trawy. Dzięki tej drugiej zaoszczędzisz sporo czasu. Stosując dysze automatycznie zraszające możesz zając się innymi pracami, podczas gdy twoja trawa jest podlewana.

Wertykulator/aerator

To z pewnością bardzo przydatne urządzenie. Nawet jeśli jego zakup na początku wydaje Ci się zbędny o zaletach i różnicach tych dwóch zabiegów także pisaliśmy już na naszym blogu. Jeśli więc zależy Ci na pięknym trawniku przez wiele sezonów nie pomijaj tego urządzenia na liście ogrodowych zakupów. Twoja trawa z pewności Ci to wynagrodzi. Podobnie jak w przypadku kosiarki możesz postawić na elektryczny lub spalinowy model urządzenia. 

Rozsiewacz nawozu

To małe niepozorne urządzenie możesz kupić w sklepie ogrodniczym już za kilkadziesiąt złotych. Jego podstawowym zastosowaniem jest równomierne rozprowadzenie nawozu na trawie. Jest to jednak niezwykle ważne i odpowiedzialne zadanie, ponieważ rozrzucanie nawozu ręcznie może spowodować, że trawa będzie rosła nierównomiernie. Stworzą się przez to place z ładniejszą i brzydszą trawą, a to zepsuje cały efekt.

Po więcej porad zajrzyj na naszego bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *